Návody

Chci ušetřit

Šetříte každý rok třeba na dovolenou a tak tak se Vám to povede? Co kdybych Vám řekl, že klidně můžete jet ročně 2x na dovolenou a nebudete se kvůli tomu muset nijak omezovat? Odložit si 10kč za den je nic a říkáte si, že vám to nic neušetří? Omyl 10Kč denně za rok nadělá 3 650Kč, deset let: 36500 Kč. Ale nebavme se tu o šetření, nebudeme se uskromňovat.

Co kdyby jste na tom, co platíte každý měsíc dokázali ušetřit aniž by jste museli méně volat, méně topit nebo utratit méně za alkohol nebo cigarety? Prostě se nijak neomezovat, ale ušetřit?

Pár příkladů jak a na čem všem se dá měsíčně ušetřit:

Mobilní tarif

Změna mobilního tarifu z 750 Kč měsíčně na 500Kč, ročně ušetřeno 3750 Kč Mobilní tarif mi zůstal stejný, neomezené volání + 3Gb internet

Změna banky

Měsíční poplatky u mé staré banky mě měsíčně vyšly na 150 Kč nově platím 0 Kč, ročně ušetřeno 1800 Kč Navíc jsem dostal výběry z bankomatu v zahraničí zdarma, za které jsem u mé staré banky musel platit 150kč za jeden výběr.

Nové povinné ručení

Povinné ručení mě ročně stálo 5500 Kč (škoda octavia) nově 3680 Kč, ušetřeno 1820 Kč Ze starého povinného ručení mi navíc vrátili polovinu peněz, protože jsem přecházel v půlce již zaplaceného pojištění. Co to znamené? Že nemusíte čekat do konce pojištovacího období a můžete přejít kdykoliv! Příští rok změnu zkusím znovu, jelikož je každý rok hodnota mého vozu menší.

Změna dodavatele plynu

Ročně jsem zaplatil cca 22 800 Kč za plyn, změnou dodavatele bych měl tento rok zaplatit jen 18 200 Kč , ušetřeno 4400Kč za rok. Samozřejmě, že pokud protopím ještě méně (nebude tak krutá zima) ušetřím ještě více peněz. Každá koruna na jednom kubíku udělá ročně hodně moc peněz, na převod si musíte najít aspoň hodinu času, nemáte hodinu? Tak si ji udělejte, protože za hodinu práce se vám může vrátit i více než 5000Kč

Převod (refinancování) úvěru

Převedl jsem úvěr k jiné bance, díky nižším úrokům jsem ušetřil měsíčně na půjčce 120 Kč, ročně tedy 1440Kč délka úvěru zůstala stejná. Říkáte si, že se nevyplatí v bance kvůli pár stovkám strávit třeba 3 hodiny? Úvěr byl na deset let, takže za tři hodiny jsem na celkové částce ušetřil 14 400Kč

Chcete také ušetřit? Pošlete mi email a informace o tom, za co by jste chtěli ušetřit a já Vám poradím! Pište na info@centrum-prihlaseni.cz Díky!

Povedlo se Vám nějak zajímavě ušetřit? Dejte mi vědět do komentářů.

2 komentáře: „Chci ušetřit

  • Změna mobilního tarifu z 750 Kč měsíčně na 500 Kč, ročně ušetřeno 3750 Kč
    Chtěla bych taky tak umět šetřit, nás jen ve škole učily, že 12 x 250,- = 3.000,-, chtěla bych to umět tak, abych měla ušetřeno i o těch 750,- víc.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *