Invia 2022, ck invia

Invia dovolená léto 2022

Chcete letos na dovolenou a chcete ušetřit šílené peníze? Níže popíšu jak si dovolenou u cestovní agentury Invia vybírám já. A na čem všem můžete ušetřit.

Nevybírejte si termíny dovolené v sezóně.

Samozřejmě, že nejlepší je jet na dovolenou v červenci nebo srpnu, ale proč platit za hotel v Egyptě v srpnu na týden s all inclusive za 15 000Kč, když ho můžete koupit v červnu za 7500Kč. Proč je v sprnu dražší o polovinu? Že by byl v srpnu lepší výhled na moře? Lepší jídlo? Více jídla? Lepší matrace? Ne. Je prostě sezóna. Děti mají volno a je větší zájem o dovolené. Teplejší moře? To ano, ale záleží na destinaci. Ale jestli na dovolené ušetříte 7500Kč na jedné osobě (počítejme tedy dovolenou pro dva ušetřeno 15 000Kč) tak myslím, že teplota moře vyšší o 3 stupně nestojí za investici 15000Kč. Pokud Vás červen neláká, zkuste září nebo říjen. Moře je ve většině destinací vyhřáté, zaměstnanci hotelů jsou méně vytížení, protože už nejsou pod takovým tlakem a navíc nebudete muset bojovat o volné místo u bazénu nebo deštník na pláži.

Last minute

Je to tu zase, slovo které každý použivá i když ani neví co vlastně znamená. Dovolená na poslední chvíli tedy last minute dovolená je u nás dá se říci výmysl, Invia už dnes na svých stránkách zobrazuje last minute dovolené se slevou. Blbost. Dovolená na poslední chvíli je taková dovolená, kterou večer koupíte a ráno letíte. Že to nejde? Proč? Já vím, nemůžete si vzít v práci volno ze dne na den. Tak to nedělejte! Minulý rok, jsem letěl do Černé Hory na last minute. Dovolenou jsem kupoval den před odletem. Ušetřil jsem díky tomu 9000 Kč (4500Kč na osobu.) Jak jsem si mohl dovolit letět ze dne na den? Termín dovolené (5-12 srpen byl nahlášen už v dubnu) jak jsme mohli vědět že bude nějaká dovolená volná? Vždycky se něco najde a kdyby ne, vždycky můžete sednout do auta a prohlédnout si krásy České republiky, Slovenska nebo zajet třeba do Chorvatska a Slovinska, kde není problém sehnat ubytování přímo na místě.

Takže jak nakoupit na last minute? Už teď běžte za svým šéfem nebo šéfovou, nahlaste si dovolenou. Pokud chcete ušetřit ještě více peněz dejte si termín v červnu nebo říjnu. Týden před dovolenou se začněte dívat na hotely a destinace, které se Vám líbí. Máte rádi Chorvatsko? Zkuste Černou Horu nebo Albánii, letecky jste tam za dvě hodiny. Láká Vás Egypt? Co takhle zkusit místo toho Spojené Arabské Emiráty?

Hlavně nepanikařte před koupí hotelu.

Já jsem totiž zpanikařil a kvůli tomu jsem přišel o další 2000Kč. Vybírali jsme ze tří favoritů. Dva hotely v Černé hoře a jeden v Chorvatsku. Když dva dny před odletem zmizel jeden z hotelů v Černé hoře zpanikařil jsem a rychle objednal druhý vybraný hotel. Když jsem se ráno probudil, dovolená byla ještě o 1000Kč na osobu levnější. Na druhou stranu jsem si říkal že ráno už hotel mohl být obsazený někým jiným a já místo ušetřených peněz nemusel mít nic. Toto je řekl bych jediný problém u nákupu na last minute. Ta myšlenka na to, že někdo nakoupil ještě levněji je ubíjející. Nejsem zas takový škudlínek, ale jsme přece na stránce o škudlení.

Máte peníze? Nakupujte na first minute

Toto je další varianta nákupu dovolené, ale samozřejmě není jen pro bohatší jedince. To jsem trochu přehnal. Dovolená na first minute je díky Invia pro každého. Většinou za dovolenou, kterou nakupujete třeba i půl roku dopředu můžete na invia.cz zaplatit pouze 1500Kč, takže pokud jste narazili na Váš vysněný hotel a ještě nemáte dost peněz, můžete si dovolenou objednat a v klidu našetřit peníze.

Ušetřit se dá i na all inclusive

Vypadá to dobře že? Ale cenově za dovolenou zaplatíte kvůli přeplněnému talíři třeba o polovinu více peněz.

Patříte k jedincům, které na dovolené nebaví ležet 14 hodin denně u moře, ale rádi si půjčíte auto nebo ochutnáte jídlo v jiném než hotelovém zařízení? V tom případě se spokojte třeba jen s polopenzí nebo se snídaní a za ušetřené peníze vyražte na nějaký výlet, který hotel nabízí nebo si půjčte skutr či čtyřkolku. Dovolená se rázem stane zajímavější a hned budete mít o čem vykládat svým blízkým.

Dovolená není jen o válení se u moře.

Dovolená je i o poznávání okolí. Nestačí jenom chodit po obrovském arélu v hotelu. Nebojte se vyjít ven z komplexu, půjčit si kolo, auto nebo skutr. Chcete jet na dovolenou letecky do Španělska nebo Portugalska s All inclusive za 8000Kč ? Že to nejde? Ale jde. Leťte v dubnu nebo květnu. Co tam budete dělat? Poznávat okolí. Všude je strašně krásně, udělejte si výlet do okolních hor nebo na nějakou památku. Odpočinete si stejně jako v léte, poznáte jinou kulturu, jiné jídlo a zažijete něco co doma nezažijete za třetinovou cenu.

Dovolená autem.

Za obrovskou výhodu dovolené autem považuji to, že si sebou můžete vzít jídlo, což vám dá se říci ušetří polovinu nákladů. Autem z Česka se nejvíce jezdít do Rakouska, Slovenska, Itálie a samozřejmě Chorvatska. Někdo si troufne třeba i na Bulharsko, Černou Horu nebo dokonce Španělsko. Proč ne. Poradím Vám jak si ušetřit spoustu nervů, peníze teď půjdou stranou. Jeďte v noci. Nejste dobrý řidit? No a co. Odpoledne naložte auto v sedm si lehněte v deset se vzbuďte, najezte se a v jedenáct sedněte do auta a jeďte. Úplní blázni jezdí v červenci.V pátek nebo v sobotu ráno. Doprdele proč? V prvním velkém městě stojíte v koloně, na hranicích stojíte v koloně. Mýtné brány? Kolona! Tohle se Vám ve čtvrtek ve tři ráno nemůže stát. Ani ve Vídni.

Že nesežente ubytování? Ale no tak. Vím že hlavní turnusy jsou vždycky sobota – sobota. Zůstaňte tedy o den déle. Zkuste ubytování na jeden den třeba přes airbnb nebo najděte ubytování přímo na místě. Pár euro navíc za ubytování Vás nezabije a za ušetřené nervy to opravdu stojí.

Odjezd v sobotu ráno.

Zase hovadina. Většina lidí má tendenci ráno sednout do auta. Línější vyjíždí v deset, optimisti v šest ráno, ale oba se potkají v první koloně na dálnici. Vím, že hotel nebo ubytování musíte opustit v deset. Ale nikdo Vás přece nenutí jet domů. Běžte k moři, užijte si poslední den dovolené. Kolem čtyř si schrupněte na pláži, dejte si poslední dobrou večeri a jeďte třeba až v sedm večer. Cesty už budou prázdné a když budete unaveni prostě zastavte s zdřímněte si. Jestli dojedete domů v sobotu ve 22:00 nebo neděli 3:00 to už máte jedno, ale opět si ušetříte spousty nervů. A to je to nejdůlěžitější, protože rakovina číhá za každým rohem.

Dovolená autobusem.

Nevím jakou má dovolená autobusem výhodu. Osobně si myslím, že žádnou. Je to hnus a už nikdy to nechci zažít. Je to trápení, cesta trvá minimálně 3x déle než autem a navštěva záchodu v autobuse Vás může stát nejen zdraví fyzické, ale také psychické. Našli jste nějakou dovolenou autobusem, která se Vám líbí? Serte na to, jeďte radši autem nebo radši zůstaňte doma. Po několikahodiné cestě z Chorvatska autobusem, budete potřebovat další týden dovolené, aby jste se z dovolené vzpamatovali.

Díky že jste si přečetli článek celý, jak můžete ušetřit ještě trochu peněz se dozvíte v článků o vyhledávání na webu invia.cz a mě zajímá jestli jezdíte na dovolenou autem a jestli ano, tak v kolik vyrážíte a kam rádi jezdíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *